Parafia Granowo

Wieś wzmiankowana w 1347 i później w 1356 roku kiedy to Zygfryd von Gerlachshein potwierdza sołtysowi Janowi stary przywilej i daje mu nowy przywilej na prawie chełmińskim. W 1570 roku lustracja starostwa tucholskiego wykazała 25 włók osiadłych. Następna lustracja z 1660 roku mówi,że wieś jest niemiecką,a w 1880 roku wieś liczy 2053 morgi i 28 domów. Ponadto z Granowa pochodził ks. Piotr Paweł Penske ur. 1863 roku syn Ignacego i Katarzyny zd. Muzolf, historyk Pomorza, archiwista, dr. Teologi. Jego prace zaginęły jednak w czasie II wojny światowej.

Po II wojnie światowej wieś zamieszkała głównie przez ludność napływową. W roku 1952 w okresie nasilonej przymusowej kolektywizacji utworzono tu Rolniczą Spółdzielnie Produkcyjną, która przetrwała do czasów obecnych.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jadwigi Śląskiej, siedziba: ul. Szkolna 4, 89-620 Lichnowy.