XVII NIEDZIELA ZWYKŁA-25.07.2021 r.

1. Jutro przypada Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Jest to dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów. Warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem rodziny. Módlmy się też za rodziców żyjących i powołanych już do wieczności.
  2. W czwartek przypada wspomnienie obowiązkowe Św. Marty, w sobotę Św. Ignacego, kapłana.
  3. Módlmy się o sprzyjającą pogodę i pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw. Pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć w czasie żniw: SZCZĘŚĆ BOŻE !
  4. Zachęcam do kupna i czytania prasy katolickiej. Dziś jest nowy numer czasopisma Pielgrzym.
  5. W sobotę przez naszą parafię przechodzi Piesza Pielgrzymka z Chojnic na Jasną Górę do Częstochowy. Przybycie pielgrzymów na odpoczynek do Sławęcina o godz.10.30. Proszę o serdeczne przyjęcie pielgrzymów i poczęstunek. O godz.9.oo – 9.30 pielgrzymi będą w Lichnowach. Zachęcam do dołączenie na pieszo i rowerami do Sławęcina: dzieci, młodzież i dorosłych.
  6. W przyszłą niedziele 1 sierpnia w naszej parafii będzie dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Tego dnia będziemy modlili się za poszkodowanych, a po Mszy św. zorganizujemy zbiórkę do puszek, która zostanie przekazana potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.Warto pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli”.
  7. Za tydzień w niedziele festyn parafialny, dziękczynny  za nasze inwestycje i z okazji moich urodzin. Serdecznie zapraszam na wspólne dziękczynnie na godz. 16.oo – 22.00.
  8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzę zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Zapewniam ich o modlitwie w czasie środowej nowenny. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy naszej pracy i naszemu odpoczynkowi, wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże !
  9. Pragnę bardzo serdecznie podziękować księdzu biskupowi Ryszardowi Kasyna za dar przewodniczenia Najświętszej Eucharystii oraz umocnienie nas Słowem Bożym. Niech Bóg, który jest miłością obdarzy Cię zdrowiem i potrzebnymi siłami do podejmowania nowych duszpasterskich wyzwań dla dobra naszej diecezji pelplińskiej. Życzę Ci obfitości Łask Bożych i dobrego zdrowia na drodze Twojej posługi Biskupiej. Po staropolsku  Bóg zapłać Księże Biskupie i Szczęść Boże !

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Opłata dzierżawy za miejsce na cmentarzu na kolejne 20 lat

1) Śp. Jadwiga Konieczna - zm. 18.08.2001 r.
2) Śp. Kazimiera Siedlecka - zm. 4.09.2001 r.
3) Śp. Janina Bednarz - zm. 8.09. 2001 r.
4) Śp. Stanisław Brózda - zm. 19.10.2001 r.
5) Śp. Arkadiusz Ziółek - zm. 11.11.2001 r.

Opłata dzierżawy za miejsce na cmentarzu na kolejne 20 lat

1)  Śp. Józef Wolech – zm. 20.02.2000 r.
2)  Śp. Katarzyna Nyks – zm. 13.03.2000 r.
3) Śp. Bronisław Wróblewski – zm. 1.04.2000 r.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jadwigi Śląskiej, siedziba: ul. Szkolna 4, 89-620 Lichnowy.