XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.10.2020 r.

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazują na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. W myśl zawołania Św. Jana Pawła II!: ”Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie gromadzimy się na Eucharystii, którą łączymy z nabożeństwem różańcowym. Wszystkich bez wyjątku zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi - Kościoła: dzieci, młodzież i dorosłych. W tym tygodniu różaniec prowadzi róża męska. Różaniec św. dla dzieci w poniedziałek i czwartek o godz.16.oo . W Sławęcinie w środę i piątek o godz. 15.oo.
  2. We wtorek wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Kantego, kapłana. Jest to dzień modlitw za uczelnie katolickie.
  3. W czwartek wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Pawła II, papieża.
  4. Zachęcam do czytania i kupna prasy katolickie. Dziś jest nowy numer czasopisma Pielgrzym.
  5. Można już składać w zakrystii i biurze parafialnym zdrowaśki jednorazowe i roczne za zmarłych.
  1. Dzieci z klasy III, które przygotowują się do Uroczystszej Komunii Św. w przyszłym roku, proszę po Mszy św. do zakrystii po obrazek.
  1. Pragnę serdecznie podziękować ks. Sebastianowi Baś odprawienie Eucharystii w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję za wygłoszone Słowo Boże i za dar modlitwy. Niech Bóg, który jest miłością obdarzy Cię zdrowiem i potrzebnymi siłami do podejmowania nowych duszpasterskich wyzwań, a św. Jadwiga Śląska patronka naszej parafii niech wspiera Twój trud i umacnia w miłości i prawdzie Twoją posługę w Kościele Peplińskim. Bóg zapłać !
  2. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy naszym codziennym sprawom, dobrej niedzieli i dobrego tygodnia życzę. Szczęść Boże!

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

1)  Paweł Mróz - stanu wolnego; zamieszkały Sławęcin

Hanna Nosińska - stanu wolnego; zamieszkała Ostrowite

4.10.2020 r.;   11.10.2020 r.;   18.10.2020 r.

Opłata dzierżawy za miejsce na cmentarzu na kolejne 20 lat

1) Śp. Ignacy Wołowicz – zm.16.01. 2000 r.
2) Śp. Józef Wolech – zm. 20.02.2000 r.
3) Śp. Ludwik Ragin – zm. 5.03.2000 r.
4) Śp. Stefania Modrzejewska – zm. 6.03.2000 r.
5) Śp. Katarzyna Nyks – zm. 13.03.2000 r.
6) Śp. Jan Nowak – zm. 26.03.2000 r.
7) Śp. Bronisław Wróblewski – zm. 1.04.2000 r.
8) Sp. Wiktor Gollnik – zm. 16.04.2000 r.
9 Śp. Andrzej Byrda – zm. 6.08.2000 r.
10) Śp. Urszula Gapińska – zm. 14.08.2000 r.
11) Śp. Weronika Szerechan – zm. 12.09.2000 r.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jadwigi Śląskiej, siedziba: ul. Szkolna 4, 89-620 Lichnowy.